Çarşamba, 26 Ekim 2016 10:49

Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı

Yazan 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gebze Kutlama Programı Yayınlandı.

Aşağıda ismi yazılı Okullarımız Bayrak floma 10 kız 10 erkek öğrenci, 1 idareci 2 öğretmenle birlikte okul ismi dövizleri ile tören alanında hazır bulunmaları gerekmektedir.

Resmi tören geçişi sırası aşağıda yer alan okul ismi sıralamasına göre yapılacaktır...

Tüm Okullarımıza önemle duyurulur.

 

 

GEBZE İLÇESİ

29 EKİM 2016 CUMHURİYETİMİZİN 93. YILI

KUTLAMA PROGRAMI

 

A-   ÇELENK SUNMA TÖRENİ

TARİH                        : 28 Ekim 2016 (Cuma)

TÖREN YERİ : Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı

TÖREN SAATİ          : 12.00

 

( 05 Mayıs 2012 tarih ve 28283 sayılı resmi gazetede yayımlanan “ Ulusal ve resmi Bayramlar

             ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde yapılacak Tören ve

             Kutlamalar “ yönetmeliği gereğince Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye 

            Başkanlığı tarafından çelenk konulacaktır.)

 

1-     Çelenk Sunma Töreni 28 Ekim 2016 (Cuma) günü saat 12.00’ ta Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde yapılacaktır.

2-     Çelenkler aynı gün ve saat 11:40 da tören alanında hazır bulundurulacaktır.

3-     Çolakoğlu Kız Mes. ve Tek. Lisesi , Gebze   İmam –Hatip Lis. ve And. İmam- Hatip Lisesi , GebzeAnd.Tek.And.Mes.Tek.Lise ve End.Mes.Lisesi  ve 50. Yıl Chrysler Ortaokulu öğrencileri en geç saat 12.00’ da tören alanındaki yerlerini almış olacaklardır.

4-     Tören Yöneticisi 50. Yıl Chrysler Ortaokulu Müdürü Mücahit ŞEKERCİ' dir.

5-     Program sunucusu 50. ChryslerOrtaokulu Türkçe öğretmeni Meryem Derya İNAN ve Özge SEVİNÇ'tir.

6-     Şanlı Bayrağımızın göndere çekilişinden, 50. Yıl Chrysler Ortaokulu Müdürü Mücahit ŞEKERCİ  sorumludur.

7-     Tören yöneticisinin anonsu ile birlikte, İSTİKLAL MARŞIMIZ söylenerek şanlı bayrağımız göndere çekilecektir.

8-     İstiklal Marşımız 50. Yıl Chrysler OrtaokuluMüzik Öğretmeni Cem DUYMAZ yönetiminde söylenecektir.

9-     Çelenk sunma törenine; Çolakoğlu Kız Mes. ve Tek. Lisesi , Gebze   İmam –Hatip Lis. ve And. İmam- Hatip Lisesi , GebzeAnd.Tek.And.Mes.Tek.Lise ve End.Mes.Lisesi 50 öğrenci ile; 50. Yıl Chrysler Ortaokulu 100 öğrenci ilekatılacaktır. Okullar bayrak ve flama ile birlikte, okul müdürü, iki öğretmen  ile katılacaktır.

 

B-    RESMİKABUL ( TEBRİKAT) TÖRENİ

TARİH                        : 29 Ekim 2016 Cumartesi

TÖREN YERİ : Kaymakamlık Makamı

TÖREN SAATİ          : 09. 30

1-     Resmi Kabul Töreni 29 Ekim 2016 Cumartesi günü saat 09. 30’ da Kaymakamlık Makamında yapılacaktır.

2-     Kaymakamımız Sayın Mehmet ARSLAN tarafından ek 1 sayılı liste sırasına göre tebrikat kabul edilecektir.

 

C-   KUTLAMA VE RESMİGEÇİT TÖRENİ

TARİH                        : 29 Ekim 2016 Cumartesi

TÖREN YERİ : Gebze Kent Meydanı

TÖREN SAATİ          :  10. 30

1-     Okul öğrenci gurupları, okul sorumluları ve törene katılacaklar en geç saat 10:00 da tören alanındaki yerlerini almış olacaklardır.

2-     Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanının tören alanına gelişlerinden sonra, tören yöneticisinin vereceği komutla birlikte öğrenciler ve halkın bayramı kutlanacaktır.

3-     Kutlamayı takiben, Tören yöneticisinin komutu ile Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız söylenecektir.

4-     Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşma:

 İlçemiz Kaymakamı Sayın Mehmet ARSLAN tarafından yapılacaktır.

5-     Şiirlerin Okunması:

“ATATÜRK ve CUMHURİYET, BUGÜN ”  adlı  şiirleri, 50. Yıl Chrysler Ortaokulu öğrencileri okuyacak.

6-     Halk Oyunları Gösterileri:

50. Yıl Chrysler İlkokulu Halk Oyunları ekibi gösteriyapacaktır.

 

7-     Ödül Töreni   :

a)     İlçe düzeyinde düzenlenen resim-şiir-kompozisyon ve spor müsabakalarında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi.

 ÖDÜLLER :

1-İlkokullar arası resim yarışması: Birinciye 300 TL – İkinciye 200 TL –Üçüncüye 100 TL

2- Ortaokullar arası resimyarışması:Birinciye 300 TL–İkinciye 200TL–Üçüncüye100TL

3-Ortaokullar arası şiir yarışması:  Birinciye 300 TL– İkinciye 200 TL– Üçüncüye 100TL

4- Liseler arası kompozisyon: Birinciye 300 TL – İkinciye 200 TL – Üçüncüye 100 TL

 

4- Cumhuriyet Koşusu:

 

    Küçük Kızlar: Birinciye 300 TL

    Küçük Erkekler: Birinciye 300 TL

    Yıldız Kızlar: Birinciye 300 TL

    Yıldız Erkekler: Birinciye 300 TL

    Genç Kızlar: Birinciye 300 TL

    Genç Erkekler: Birinciye 300 TL

 

5-Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası(Ferdi)

 

Küçük Kızlar: Birinciye 300 TL

Küçük Erkekler: Birinciye 300 TL

Yıldız Kızlar: Birinciye 300 TL

Yıldız Erkekler: Birinciye 300 TL

Genç Kızlar: Birinciye 300 TL

Genç Erkekler: Birinciye 300 TL

 

6-Yüzme Yarışmaları

Küçük Kızlar: Birinciye 300 TL

Küçük Erkekler: Birinciye 300 TL

Yıldız Kızlar: Birinciye 300 TL

Yıldız Erkekler: Birinciye 300 TL

Genç Kızlar: Birinciye 300 TL

Genç Erkekler: Birinciye 300 TL 

 

8-     Resmi Geçit Töreni

 

a)     Tören Yöneticisinin vereceği komutla birlikte bayrak-flama ve resmigeçit törenine katılacaklar geçit için yerlerini alacaklardır.

b)     Geçit Töreni, Gebze Anadolu Lisesi bandosu eşliğinde yapılacaktır.

c)     İlçe okullarının resmigeçit sıralamasında isimleri belirtilen okullar 10 Kız, 10 Erkek öğrenci, 1 İdareci ve 2 öğretmen ile okul isim dövizleri, bayrak ve flamalarıyla geçit törenine katılacaklardır.

 

9-     Resmi Geçit Sıralaması

  • Tören Yöneticisi
  • Bayraklar ve Flamalar
  • Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitimi Merkezi
  • Orta Okullar
  • Liseler
  • Özel Eğitim Kurumları

 

 

İLÇE OKULLARININ RESMİ GEÇİT SIRALAMASI

 

A-   ORTA OKULLAR

 

1-      Osmangazi Orta Okulu (1959)

2-     İnönü Orta Okulu ( 1967)

3-     50. Yıl Chrysler Orta Okulu (1976)

4-     Dumlupınar  İmam-Hatip Orta Okulu (1978)

5-     Mustafa Paşa Orta Okulu (1978)

6-     Sultan Orhan Orta Okulu (1980)

7-     Zübeyde Hanım Orta Okulu (1983)

8-     Yıldırım Beyazıt Orta Okulu (1987)

9-     Yunus Emre Orta Okulu (1990)

10-Kocatepe İmam-Hatip  Orta Okulu (2006 )

11-Mesude İşman Orta Okulu (2008)

12-Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu (2011 )

 

B-    LİSELER

 

1-     Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi (1968)

2-     Gebze  And.Tek.And.Mes.Tek.Lise ve End.Mes.Lisesi (1975)

3-     Gebze   İmam –Hatip Lis. Ve And. İmam- Hatip Lisesi (1976)

4-     ÇolakoğluAnd. Kız Mes.ve Kız Mes. Lisesi (1983)

5-     Gebze Anadolu Lisesi (1986)

6-     Sarkuysan Anadolu Lisesi (1986)

7-     S.T.F.A  And. Tek.And.Mes.ve İMEM (1989)

8-     İbni Sina Mesleki ve Tek. And. Lisesi (1993)

9-     Anibal Anadolu Lisesi (1995)

10-Atatürk Anadolu Lisesi (2002)

11- Gebze Ticaret Meslek ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi(2009)

12-Gebze Kanuni Sosyal Bilimler Lisesi

13-Gebze Ticaret Odası Vakfı Ticaret Meslek Lisesi (2011)

14-Süleyman Demirel Anadolu Lisesi (2012)

15-Yücel Boru Fen Lisesi ( 2013 )

 

C-   ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

1-     Özel Hisar Orta Okulu

2-     Özel Gebze Orta Okulu ve Anadolu Lisesi

3-     Özel Kervan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

4-     Özel Kale Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

5-     Özel Deva Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

 

Not: Okullar Tören Alanında geçiş sırasına göre yerlerini alacaklardır.

 

 

Selçuk ŞAHİN

Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Okul Sporları Koordinatörlüğü

Tel: 0 507 285 89 67 - Talat UYSAL Tel: 0 506 837 72 95

 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.